אודות הטיפולים

"רבים מאיתנו חוווים לאורך השנים תחושות של מועקה, לחצים, מתחים, דאגות, כעסים או תקיעות. כולנו חווים מחסומים רגשיים, לעיתים החסם הרגשי מתבטא בכאבים ובתחושות פיזיות, לעיתים תחושות רגשיות מפריעות לתפקוד התקין. תחשבו על מסדרון ארוך, בעצם לא, תחשבו על מבוך ובו דלתות רבות. אני עוסקת בחיפוש המפתח המתאים ברבדים האינסופיים שלנו ולכל רובד דלת ומפתח משלה. לעיתים המפתח הוא לדלת שעליה השלט פיזיותרפיה, המפתח לדלת זו פותח אל טיפול בפן הפיזי של הגוף, במערכת השלד. זהו טיפול במגע. על דלת אחרת שלט טיפול קרניוסקראלי, זהו טיפול עדין לאורך עמוד השידרה ועצמות הגולגולת העוזר לשחרור חסימות על ידי איזון מערכת הנוזלים המקיפה את מערכת העצבים כולה. ההשפעה היא פיזית, רגשית ומנטאלית. דלת נוספת נושאת את השלט פרחי באך טיפול עדין ואנרגטי על ידי תמציות צמחים במצבים נפשיים שונים. דלת אחרת, פסיכותרפיה ביודינאמית גופנית מתוך גישה המאמינה כי הנפש מתבטאת בצורת הגוף, המזהה את השריון הגופני שנבנה סביב פצעי החיים וממיסה אותו דרך מגע, שיח, דרך חוויה גופנית ותנועה אותנטית. לפעמים אחרי שדלת אחת נפתחת, דלתות אחרות נפתחות מעצמן, לפעמים צריך לחפש את המפתח המתאים הבא ולעיתים יש לפתוח שתי דלתות (או יותר) בו זמנית. כל דלת שנפתחת מקרבת יותר אל לב המבוך, אל עצמי, אל ביטוי ייחודי בעולם, אל חיים מתוך חופש פנימי אותנטי אל דיוק של תקשורת ופעולה, אל "סנטושה".

services

פסיכותרפיה גופנית

פסיכותרפיה ביודינאמית גופנית מתוך גישה המאמינה כי הנפש מתבטאת בצורת הגוף, המזהה את השריון הגופני שנבנה סביב פצעי החיים וממיסה אותו דרך מגע, שיח, חוויה גופנית ותנועה אותנטית. איך זה נחווה בטיפול? "ישנם אנשים שתמיד מצליחים להשפיע עליי" אמרה לי מטופלת, "כשאבי מתווכח איתי, מחליט עליי וכבר איני ילדה, אני מרגישה לפתע כאילו שקיבלתי אגרוף ממש חזק בבטן, אני מפוחדת, לא מצליחה לדבר, תחושה שכל הגוף מתכווץ, כמו מחכה להתקפה ואז אני נתפסת, בדרך כלל בגב, לפעמים מפתחת כאבי גרון, נהיית חולה, כל פעם מחדש". אני מבקשת שתראה לי על מזרון, איך מרגיש האגרוף בבטן. היא מהססת תחילה, מראה בעדינות. אני מעודדת אותה לדייק, היא מכה, תחילה באגרוף אחד ואז עם שתי הידיים, בכוח, ממרכז הבטן. יוצא ממנה קול גרוני כמו של חיה זועמת, שמתחלף בצעקה: ”תפסיק, תזוז, אני אעיף אותך.“ הכעס מתחלף בבכי, היא קורסת למזרון, אני מעודדת אותה לשכב, לשחרר הכל, לראות למה עוד הגוף זקוק וגל של רעידות עולה בגופה עד שנרגעת. לאחר זמן משקמה, היא אומרת: ”וואו חשבתי שאני מפחדת ממנו, אך בעצם פחדתי לכעוס עליו. נעים לי בגוף, מן הרפייה נעימה אבל גם הרגשה של כוח, דווקא בגב". אני מרגישה שמשהו השתנה.

טיפולים

פיזיותרפיה

טיפול בפן הפיזי של הגוף, סביב טראומות, יציבה לא מאוזנת ובעיות כרוניות: כאבי עמוד השדרה (גב, צוואר), מפרקים, שרירים ורקמות חיבור מתוך חשיבה על הגוף כמפתח למארג רחב יותר: גופני, נפשי ואנרגטי.

טיפולים
services
services

תרפיה קרניו סקראלית

טיפול קרניוסקראלי, זהו טיפול במגע עדין לאורך עמוד השידרה ועצמות הגולגולת העוזר לשחרור חסימות על ידי איזון מערכת הנוזלים המקיפה את מערכת העצבים כולה. ההשפעה היא פיזית, רגשית ומנטאלית. מתוך הקליניקה: היא הגיעה ברבורית ויפה לאחר תאונת דרכים. מאז מרגישה כאבים דווקא באיזור הבטן העליונה והצלעות מסביב, היא רק קיבלה רישיון נהיגה והחלה לנהוג כשהרכב נכנס בה. היא נבהלה מאוד אך החזיקה עצמה שלא לבכות, שלא לרעוד ועכשיו הכל כואב. התחלנו לאט ובעדינות להחזיר תנועה וחיים לגוף שנתפס באמצע הבהלה, שקפא ולא השתחרר. עבודה קרניאלית החזירה חיות לנוזלי עמוד השדרה, שחררה את הסרעפת, אפשרה נשימה. תרגילי תנועה עזרו לגוף לחזור לגמישות. הדבר הבא היה לברר מה רצה לעשות הגוף שלא התאפשר לו. החלה תנועה קלה בכפות הרגליים שהתגברה ונראתה כמו התחלה של ריצה, לאט לאט החלו זרמים שהלכו והתגברו בכל הגוף. האנרגיה שהייתה כלואה בתוכו החלה להשתחרר, אותה אנרגיה שנכלאה כבלוק אנרגטי והתבטאה בכאבים ובניתוק מהגוף ומהחיים. הליבידו חזר לפעול, והברבור חזר לחינו וגמישותו הטבעית.

טיפולים

פרחי באך

אבחון על ידי תמציות צמחים וקלפי צבע (קלפי ראי הנפש). "האיבחון חושף את הכשרונות והיכולות המולדים, את הפוטנציאל האצור באדם המחכה להתפתח וגם את הקשיים והאתגרים העומדים בפניו. הקלפים יכולים לעזור בהבנת האישיות והגורמים המניעים אותה, התמציות יכולות לסייע בפתרון בעיות וקשיים התנהגותיים. הרעיון הטיפולי הוא כי ישנם יחסים ברורים בין מצבים רגשיים לפיזיים. השפעת התמציות על המצבים הרגשיים תשפיע גם על המצב הפיזי. ד"ר באך חיפש שיטת טיפול שתתאים לרוחו ולנפשו של האדם. הוא הכיר בכך שמתח ממושך הנובע מרגשות של כעס, פחד או דאגה מחליש את המערכת החיסונית. תורתו היא שאין להתייחס לסימפטום, אלא לגורם החולי שמקורו באישיותו של האדם הנמצא במצוקה. מחלה לתפיסתו היא בעצם גיבוש וביטוי של מצב רגשי שלילי מתמשך, "בבסיס כל מחלה יושב קונפליקט מחשבתי". תמציות באך המופקות מפרחי בר מביאות להרמוניה של האנרגיה העדינה אשר עלולה להחלש ממתחי ולחצי החיים .מטרת השיטה היא חיזוק ההרמוניה בין גוף לנפש, "הרמוניה זו תהיה המרפא לחולי".

טיפולים
services